utenis 11

Sunday, May 26, 2019

Tyrimas parodė, kad 2017 metais viena iš penkių mirčių pasaulyje buvo susijusi su prasta mityba. Per didelis cukraus, druskos ir perdirbtos mėsos vartojimas kasmet pražudo milijonus žmonių, skelbia BBC.
2017 metais prasta mityba pražudė 11 mln. žmonių visame pasaulyje.
Bendros ligų naštos tyrimas, kurio rezultatai buvo paskelbti medicinos žurnale „Lancet“, parodė, kad apie 10 iš 11 mln. su prasta mityba susijusių mirčių lėmė kraujagyslių ligos, apytikriai 913 tūkst. žmonių mirė nuo vėžio, o maždaug 339 tūkst. nuo diabeto.
Tai paaiškina, kodėl per didelis druskos vartojimas laikomas tokia rimta problema. Dėl per didelio druskos kiekio didėja kraujospūdis, o tai didina širdies smūgio ir insulto riziką.
Druska taip pat gali daryti tiesioginį poveikį širdžiai ir kraujagyslėms ir sukelti širdies nepakankamumą. Tyrime taip pat įspėjama, kad pernelyg daug žmonių valgo mažai vaisių, riešutų bei daržovių, kurie daro priešingą poveikį ir sumažina širdies ligų riziką.
Paaiškėjo, kad iš 195 tyrime dalyvavusių šalių daugiausiai mirčių, susijusių su prasta mityba, užfiksuojama Uzbekistane, o mažiausiai – Izraelyje. Prasčiausi rezultatai fiksuojami Pietryčių, Pietų ir Vidurinėje Azijoje, o geriausi Viduržemio jūros regiono šalyse – Prancūzijoje, Ispanijoje ir Izraelyje.

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Gydytojai skirstomi į 3 kategorijas: į gydytojus nuo Dievo, gydytojus „Na, padėk Dieve“ ir gydytojus „Neduok Dieve“.
*
Vyriškis prašo draugo patarimo:
– Man šešiadešimt metų, o aš myliu dvidešimtmetę. Tačiau, nepaisant mano milijonų, ji nenori už manęs tekėti. Kaip manai, kaip galėčiau ją įkalbėti?
– Pasakyk jai, kad tau aštuoniasdešimt...
*
Kalbasi dvi blondinės:
– Ką veiki, kai dingsta elektra?
– Aš bijau tamsos, tad nusiprausiu ir einu miegoti. O tu?
– Aš užsidegu žvakę ir toliau žiūriu teliką.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas