utenis 11

Wednesday, June 26, 2019

Būnant namuose, darbe ar pramogaujant vis jaučiate staigų, dažną ir nenumaldomą norą šlapintis, kartu su nevalingu šlapimo nelaikymu arba be jo? Gali būti, jog jus kamuoja dirgliosios šlapimo pūslės sindromas – viena iš šlapimo nelaikymo priežasčių. Tik pajutus pirmuosius simptomus, Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Urologijos centro gydytojas urologas Martynas Manikas ragina nelaukti, kol tai „praeis savaime“, ir kreiptis į specialistus.
„Dažniau nei 8 kartus šlapinamasi per parą, naktį išskiriamas didesnis šlapimo kiekis, jaučiamas staigus, nenumaldomas noras šlapintis ir po pasišlapinimo lieka jo kiekis pūslėje, – tokius pagrindinius dirgliosios šlapimo pūslės simptomus įvardija urologas M. Manikas. – Visi jie būdingi, kalbant apie dirgliąją šlapimo pūslę, dėl kurios pasireiškia šlapimo nelaikymas, dažniau kamuojantis moteris.“

Dažniausiai pasireiškia po gimdymo ir vyresniame amžiuje
Gydytojo teigimu, 80 proc. moterų per 50 metų susiduria su didesniu ar mažesniu šlapimo nelaikymu, kuris dailiosios lyties atstovėms dažniausiai atsiranda dėl amžiaus ir pogimdyvinių veiksnių.
„Gimdymas – viena pagrindinių šlapimo nelaikymo priežasčių. Jo metu yra pažeidžiami dubens organai ir patiriama dubens trauma, gali formuotis randai. Tuomet raumenys nebūna tokie elastingi kaip prieš tai. Po gimdymo nusileidžia ir gimda, kuri traukia šlapimo pūslę žemyn. Todėl pastarosios kaklelyje esantis ją uždarantis raukas, kuris neleidžia ištekėti šlapimui, gali dirbti nepakankamai.
Kalbant apie šlapimo nelaikymo ligą – dirgliąją šlapimo pūslę, ją sukeliančios priežastys skirstomos į neurologines, urologines, ginekologines, medikamentines, terapines, elgsenos ir idiopatines. Pavyzdžiui, tai gali sukelti įgimtos stuburo ir gimdos patologijos ar traumos, inkstų ligos“, – vardija specialistas ir priduria, jog šlapimo sulaikymas taip pat gali lemti šią ligą.

Ignoruoja ir bando gydytis namuose
Dauguma moterų, pasak urologo M. Maniko, klaidingai supranta jas kamuojančius simptomus ir yra linkusios ignoruoti šlapimo nelaikymą: „Daugelis moterų gyvena ir mano nelaikančios šlapimo, tačiau taip nėra. Kita dalis moterų nelaiko, o galvoja, kad yra priešingai. Tačiau, jei kasdien reikia dėtis įklotus, greičiausiai šlapimo nelaikote.“
Pastebima, kad jaunesnio amžiaus moterys tikslingai atvyksta pasikonsultuoti su specialistais, tačiau didelė dalis vis dar delsia ir galvoja, kad atsiradę dirgliosios pūslės simptomai yra normalus biologinis procesas. Šiuo atžvilgiu, pasak gydytojo, moterys pasiskirsto pagal amžių: iki penkiasdešimties metų ir po.
„Ne viena galvoja, kad pasportuos, pabėgios ar padarys namuose tempimo pratimų ir praeis. Po gimdymo moterys taip pat mano, jog tai susitvarkys savaime, o vyresniame amžiuje, dažniausiai po penkiasdešimties – tiesiog su tuo susitaikoma. Tačiau, ignoruojant prasidėjusius simptomus, situacija gali blogėti ir tuomet padėti tampa sudėtinga.
Taip pat moterys, atėjusios pasitikrinti, pavyzdžiui, dėl inkstų akmenligės, ir paklaustos apie šlapimo nelaikymą, vengia apie tai kalbėti. Būna atvejų, kai netgi bando gintis, jog atvyko dėl visai kitų priežasčių. Svarbu suprasti, kad tikrai nesate vienintelė – su tuo susiduria daug moterų. Gėdos jausmą reikėtų pasistengti įveikti ir laiku išdrįsti pasikonsultuoti su gydytoju. Mes tam ir esame, kad suprastume, išsiaiškintume ir padėtume įveikti šią ligą“, – rūpinimosi savo sveikata svarbą pabrėžia gydytojas urologas.

Pataria nesibaiminti tyrimų,
jie nesukelia diskomforto
Dirgliosios šlapimo pūslės sindromo gydymas pradedamas atsižvelgiant į simptomų intensyvumą, jų pobūdį. Tačiau pirmiausia gydytojas rekomenduoja atlikti urodinaminius tyrimus.
„Į konsultaciją atvykusi moteris teigia dažnai besišlapinanti. Kaip galime sužinoti, ar jai yra dirgliosios šlapimo pūslės sindromas? Įvertinus bendrą būklę, atsižvelgus į vardijamus simptomus ir nusiskundimus, tinkamiausi šiai ligai diagnozuoti yra urodinaminiai tyrimai.
Jais galima nustatyti šlapimo pūslės sugebėjimą kaupti, laikyti ir pašalinti šlapimą. Įvertinti ir pūslės, šlaplės rauko tonusą, dubens raumenų funkcinę būklę šlapinantis. O tiksliausiu diagnostikos metodu iš urodinaminių tyrimų yra laikomi cistometrijos (šlapimo pūslės spaudimo) ir profilometrijos tyrimai. Pastarieji parodo šlaplės rauko uždarymo spaudimą – tai svarbiausias nelaikymo urodinaminis tyrimas
Šiems funkciniams tyrimams, invaziniams ir neinvaziniams, išankstinio pasiruošimo nereikia, tik svarbu prieš tai atlikti ambulatorinį šlapimo tyrimą. Esant šlapimo takų uždegimui, tyrimas gali būti kiek nemalonus. Narkozė nėra taikoma, nes, pavyzdžiui, įvedus kateterį į šlapimo pūslę, reikia atlikti keletą veiksmų, tokių kaip pakosėjimas. Tačiau tai neskausmingas tyrimas, po kurio iškart leidžiama grįžti namo. Pasitaiko, kad juntamas lengvas maudimas, pirmieji šlapinimaisi gali būti kiek skausmingi – bet tai ilgai nevargins ir nesukels papildomo diskomforto“, – tyrimus apžvelgia M. Manikas.

Kaip tinkamai gydyti?
Urologiniais tyrimais diagnozuojamos visos urologinės ligos, atrandamos ir neurologinės ligos ar stuburo patologijos. Po jų galima dėlioti efektyviausią gydymo planą.
Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų urologo M. Maniko, dirgliosios šlapimo pūslės gydymas yra kompleksinis ir susideda iš 3 dalių: „Jį sudaro elgesio terapija, medikamentinis gydymas ir kitų metodų taikymas. Galima rinktis sveikesnį gyvenimo būdą, nuolat atlikti dubens dugno raumenų stiprinimo pratimus ir treniruoti šlapimo pūslę. Kad nebūtų persistengta ir liga dėl to neprogresuotų, reikėtų apsilankyti pas specialistą, kuris parodytų ir išmokytų tinkamiausius pratimus atlikti taisyklingai. Siekiant padidinti šlapimo pūslės talpą, panaikinti skubų norą šlapintis, pasitelkiami vaistai. Jei nė vienas iš šių būdų nepadeda, galimas operacinis gydymas, bioelektrostimuliacija arba botulino toksino injekcijos, pūslės didinimo operacijos.“

 

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Verslininkas giriasi savo kaimynui:
– Kai prieš 20 metų pradėjau karjerą, turėjau tik dvi tuščias kišenes. Šiandien turiu milijoną.
– Dėl Dievo meilės, kam jums tiek kišenių!
***
Liaudis: „Vėl viskas pabrango! Devynis kailius nuo manęs lupi.“
Valstybė: „O kurių galų tau devyni kailiai?! Vieno užteks.“
***
– Atleiskite, ar jūsų šuo turi giminės medį?
– Tikrai taip. Antras medis nuo bandelių kepyklėlės.
***
Vyriškis skambina draugui: „Aš ką tik grįžau iš žvejybos.“ – „Ir ką pagavai?“ – „Žmoną su meilužiu.“

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas