utenis 11

Friday, February 23, 2018

Nors už lango dar žiema, sodininkai ir daržininkai nenustygdami laukia pavasario, kada galės patirti daržovių bei gėlių auginimo džiaugsmus. Nekantriausi jau įsigijo pirmąsias sėklas šiam pavasariui. „Kantrybė – dorybė“ pasakytų specialistai ir patartų neskubėti su pirmąja sėja. Ankstyvas daržovių ir gėlių sėjimas nebūtinai reiškia, kad derliaus ir žiedų sulauksite anksčiau.
Kad daigai būtų sveiki ir stiprūs, jiems būtinos papildomos sąlygos: ligomis neapkrėstas dirvožemis ir tinkamas apšvietimas. Deja, nei sausį, nei vasarį saulės nebūna pakankamai. Net jeigu dangus be debesėlio, vis tiek šviesusis paros metas yra per trumpas, ir daigai gauna per mažai saulės. Net ir kovą daugeliui augalų dar trūksta saulės. Tuomet daigai dėl didelės šilumos sparčiai stiebiasi į viršų, ištįsta, o kotelis ir lapeliai tampa blyškūs, šviesūs. Užsitęsus tokiai situacijai, daigai gali neatlaikyti savo svorio ir nulinkti.
Todėl jei pasėsite per anksti ir daigai dėl saulės trūkumo ištįs – gali būti, kad laiko nesutaupysite, nes augalui jo reikės papildomai, kad persodintas į lauką sustiprėtų. Kuo vėliau sėjate, tuo mažiau rizikuojate, tuo didesnė tikimybė, kad daigas bus sveikas ir stiprus.
Tačiau dažniausiai skubėjimas sėti pakiša koją visai ne toje vietoje. Taip jau atsitinka: sėklos sudygo sėkmingai, daigai gražūs ir tvirti, o už lango – vis dar sniegas. Žinoma, sodininkams norėtųsi, kad su kalendoriniu pavasariu ateitų ir atšilimas. Tačiau neskubėkite , nes daigams būtinai reikia šviesos ir šilumos.

Pagrindinis rūpestis – nuspręsti, ką auginti
Auginsite įprastas daržoves? O gal pabandysite savo lysvėje užauginti ką nors neįprasto? Dažnas sodininkas, ruošdamasis sėjai, pirmiausia skuba ieškoti naujovių ir naujienų. Kas spalvos, kas formos, o kas visgi nori nustebinti kaimyną, užauginęs kuo didesnį moliūgą ar dar nematytos veislės daržovių.
Kadangi populiariausios daržovės lietuvių šiltnamyje ir lysvėse yra pomidorai bei agurkai, tad daugiausia dėmesio skirsime būtent šiems augalams. Turbūt daugelis pasakytų, kad daržoves renkasi pagal savo skonį ir naudingąsias savybes.
Itin naudingas ir informatyvus daiktas planuojant daržą – sėklų pakelis. Ant pakelio kartu su kiekvieno augalo trumpu veislės aprašymu rasite ir daugybę informacijos, pateiktos simboliais ar surašytos į lenteles.

Paprastesnėms sėkloms daiginti
– kokoso plaušo tabletės
Kokoso lukštų (plaušų) substratas, kuris naudojamas presuotų tablečių gamyboje, nesiskaido, jo tūris nekinta, sulaiko didelį kiekį vandens, yra imlus šilumai, neuždruskėja, jame nėra ligų sukėlėjų ir piktžolių sėklų.
Kokoso produktai užtikrina optimalų oro - vandens režimą, kuris garantuoja gerą šaknų sistemos išsivystymą ir tinkamą tręšimą bei maitinimą. Substrate dauginasi trichoderma grybas, kuris stabdo patogeninių grybų vystymąsi.
Visų pomidorų, užaugintų kokoso plaušų substrate, derlius yra apie 2 % didesnis, nei augintų mineralinėje vatoje ar durpių substrate.
Kokoso plaušo tabletės atlieka vazonėlio ir žemių funkciją vienu metu. Tereikia palaistyti vandeniu ir žemė jau paruošta. Idealiai tinka sėkloms ir auginiams. Sodindami kartu su tabletėmis nepažeisite trapios šaknų sistemos.
Atėjus tinkamam laikui pomidorus sodinti lauke, zaliastotele.lt parduotuvės siūlo naujieną – agroplėvelę, apsaugančią pomidorus nuo kenksmingų sąlygų lauke.
Pomidorai, apgaubti agroplėvele, bus apsaugoti nuo nedidelių šalnų, staigių temperatūros pokyčių. Tai itin patogus būdas apsaugoti augalus, dengiant juos individualiai.

Tęsinį skaitykite 2017 02 11 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

Reklama

No tabs to display

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Pokalbis ligoninėje: „Pasiruoškite blogiausiam!“ – „Gydytojau, aš mirsiu?“ – „Ne, rytoj – į darbą!“
Stotelėje vyrukas kalbasi su senute: „Tai kur važiuojate?“ – „Į kapines, vaikeli...“ – „Aš irgi namo važiuoju.“
Mokytoja vaikams liepė parašyti, kas yra ašara.
„Ašara – tai ašarų liaukos išskiriamas skystis“, – parašė pirmūnė Marytė.
„Ašara – tai sielos lašas“, – parašė klasės poetė Diana.
„Ašara yra vienas butelis degtinės trims statybininkams“, – parašė Petriukas.
Naujasis rusas susilaužė ranką. Ateina pas daktarą, tas apžiūri ir sako: „Na, ką... Reikės dėti gipsą...“ – „Kam gipsą? Dėk marmurą, aš moku!“

Moteris Ukmergėje išsinuomotų mažą, atskirą kambarį pas šeimininkus nuosavame name su daliniais patogumais.

Tel. 8 675 12295

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas