utenis 11

Wednesday, February 21, 2018

Pavasaris – sodinimo metas, o ruduo – nuėmimas to, ką pavasarį sudaiginote, pasodinote, pasėjote.
Niekam nesvarbu, ar turite laiko ir sveikatos, – reikia sudoroti užderėjusį vaisių ir daržovių derlių, šį tą suspėti pasodinti prieš žiemą. Pavyzdžiui, aviečių sodinukus. Žinoma, jų galima nusipirkti ir pavasarį, tačiau būtent tuo metu dažnai parduodamos nuo rudens užsilikusios prekės. Nusipirkti kokybiškų sėjinukų didesnė tikimybė rugsėjo mėnesį, bet sėkmingai tai galite padaryti ir spalį, ir lapkritį – ruduo rudeniui nelygus... Jei jau nusipirkote ar kas nors padovanojo aviečių sodinuką, savo pirkinį žiemai įkaskite į žemę – iškaskite nedidelę duobelę, sudėkite ten sodinukus (galite surišti) 45 laipsnių kampu – šaknimis į šiaurę, viršūnėmis – į pietus. Tai, kas kyšo išorėje, nenukentės nuo žiemos šalčių ar pavasario saulės. Įkasti sodinukai peržiemos geriau negu rudenį pasodinti krūmeliai ir medeliai, o pavasarį sėkmingai prigis.
Geras šeimininkas ratus ruošia žiemą, o geras sodininkas jau rudenį galvoja apie pavasario darbus...

Lapų kompostavimas               

Medžių lapai kasdien krinta. Sodybose, kur daug lapuočių, rudenį darbo užtektinai: sugrėbti, sudeginti (kur galima), panaudoti pakratams (jei turite kiaulių ar avių) ir t.t. Bet geriausias ir patikimiausias būdas atsikratyti nukritusių lapų – juos kompostuoti ir be didelių sąnaudų paversti organinėmis trąšomis. Kompostas molingą dirvą padaro laidesnę, o smėlėtoje – padeda ilgiau išsilaikyti drėgmei. Komposto patartina dėti į mišinius daigams.
Kompostuoti sugrėbtus lapus – labai nesudėtinga. Tiesiog reikia juos sumesti į kompostavimo dėžę ar iškastą duobę. Ten galite mesti ne tik lapus, bet ir viską, kas pūva: agurkienojus, kopūstlapius, buroklapius, nupjautą sodo žolę ir t.t. Nemeskite piktžolių, kurios jau subrandino sėklas, ir spygliuočių šakelių, nes pastarosios lėčiau pūva ir rūgština dirvą.
Viską, ką sumetėte, permaišykite kastuvu arba grėbiu. Galite ir perkasti. Tą padarykite ne vieną kartą.
Kompostas tinkamas naudoti, kai pasidaro tamsiai rudas, skleidžia natūralų žemės kvapą, o sudėtinės medžiagos nebeatpažįstamos. Sumetus lapus rudenį, kompostą bus galima naudoti pavasarį. Visiškai supus per dvejus metus.

 

Decrease font size Default font size Increase font size

Reklama

No tabs to display

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Pokalbis ligoninėje: „Pasiruoškite blogiausiam!“ – „Gydytojau, aš mirsiu?“ – „Ne, rytoj – į darbą!“
Stotelėje vyrukas kalbasi su senute: „Tai kur važiuojate?“ – „Į kapines, vaikeli...“ – „Aš irgi namo važiuoju.“
Mokytoja vaikams liepė parašyti, kas yra ašara.
„Ašara – tai ašarų liaukos išskiriamas skystis“, – parašė pirmūnė Marytė.
„Ašara – tai sielos lašas“, – parašė klasės poetė Diana.
„Ašara yra vienas butelis degtinės trims statybininkams“, – parašė Petriukas.
Naujasis rusas susilaužė ranką. Ateina pas daktarą, tas apžiūri ir sako: „Na, ką... Reikės dėti gipsą...“ – „Kam gipsą? Dėk marmurą, aš moku!“

Moteris Ukmergėje išsinuomotų mažą, atskirą kambarį pas šeimininkus nuosavame name su daliniais patogumais.

Tel. 8 675 12295

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas