utenis 11

Monday, March 18, 2019

Valerijus Rudzinskas

MICHAILO DMITRUKO LIUDIJIMAS

Tačiau bausmė įvyko. Aštuoni jo protėviai iš tėvo pusės, dalyvavę šaudant šventenybes, pagimdė daug vaikų – ir nė vienas iš jų nesulaukė garbaus amžiaus. Visi mirė sunkia ir gėdinga mirtimi. Vienas iš paskutiniųjų užsimušė jo tėvas. Iš giminės, kurioje buvo dešimtys žmonių, dabar beliko tik keturi, pamažu baigiantys nusigerti ar išprotėti.
Kaimynas baiminosi, kad pats prasigers arba išeis iš proto. Todėl ilgai nevedė: nenorėjo, kad ir jo vaikai būtų tokie pat nelaimingi kaip ir jis. Tačiau už jį karštai meldėsi motina, kurios protėviai nedarė šventvagysčių. Po to ir jis pats pradėjo lankytis cerkvėje, stengdamasis permaldauti Dievą už giminės nuodėmes. Pamažu jam gimė viltis, kad Dievas suteiks palaiminimą jo giminei...
Nepasakočiau apie kolegos žurnalisto problemas, jei nematyčiau, kad panašus prakeikimas lydi mano paties giminę. Man taip pat teko matyti giminaičius, su peiliais ir kirviais besivaikiusius savo žmonas, lindusius į kilpas, patekusius į kalėjimą, žuvusius muštynėse. Matyt, ir aš pats nemažai nusidėjau, nes Dievas siuntė baisias ligas, nuo kurių jau sulaukęs vienuolikos metų amžiaus tapau invalidu.
Dabar man jau aišku, kad prakeikimas kabo virš daugumos mano šeimos narių. Ir daugelis žurnalistų mato tą patį. Šiuolaikinė spauda pilna dokumentinių liudijimų apie ne tik visuomeninio, bet ir šeimyninio gyvenimo siaubą, kurio nėra patyrę tie mūsų protėviai, kurie buvo pamaldūs.

Tęsinį skaitykite 2019 01 19 „Utenyje“

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Viena sutuoktinių pora atsikraustė gyventi į naują butą.
Ryte, tik pabudusi, žmona dirstelėjo pro langą ir pamatė kaimynę, džiaunančią skalbinius.
– Žiūrėk, kokie nešvarūs jos skalbiniai, – pasakė ji savo vyrui. – Turbūt ji naudoja prastus skalbimo miltelius arba išvis nemoka skalbti. Reikėtų ją pamokyti.
Tai kartojosi kaskart, kai tik kaimynė džiaudavo skalbinius, o žmona vis stebėdavosi, kokie tie skalbiniai nešvarūs.
Vieną gražų rytą, pažvelgusi pro langą, žmona sušuko:
– O! Šiandien skalbiniai balti it sniegas! Turbūt išmoko skalbti!
– Ne, – atsakė vyras, – tiesiog šiandien aš atsikėliau ankščiau ir nuvaliau mūsų langus.

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas