utenis 11

Wednesday, May 22, 2019

NEPAPRASTOS
SERAFIMO SAROVIEČIO ISTORIJOS
Senolis visam gyvenimui liko susikūprinęs ir vaikščiojo, pasiremdamas kirvakočiu. Vis dėlto jis savo kankintojams atleido ir prašė jų nebausti. „Priešingu atveju, – sakė jis, – aš išeisiu iš Sarovo vienuolyno ir pasitrauksiu į kitą vietą.“ Tėvas Serafimas kerštą paliko Viešpačiui, o Dievo rūstybė išties netruko pasiekti plėšikus: gaisras sunaikino jų namus. Tuomet jie patys atėjo pas senolį ir su ašaromis meldė atleidimo.
Štai tokia savų kančių kaina palaimintasis blogį pavertė gėriu. Žinodamas, kas neregimai vadovauja piktadariams, jis atsisakė žmonėms keršyti. Uždengęs jų nusikaltimą meile, negandą pavertė pasiaukojančiu žygdarbiu, kad tik išsaugotų Dievo malonę. Kokia gili pamoka mums!..
Serafimo-Divejevsko moterų vienuolyno metraščiuose yra ypač jaudinantis ir svarbus pasakojimas apie Jelenos Vasiljevos Manturovos mirtį. Kai jos tikras brolis Michailas, ištikimas palaimintojo Serafimo Saroviečio mokinys, sunkiai susirgo, senolis pasakė vienuolei Jelenai: „Mirti jam reikia, motinėle, tačiau jis man dar reikalingas mūsų vienuolyne. Taigi iš nuolankumo priimk sprendimą: tu mirk vietoj Michailo Vasiljevičiaus!“ – „Palaimink, tėve!“ – nuolanki atsakė vienuolė. Po to palaimintasis ilgai su ja kalbėjo. „Tėve, aš bijau mirties“, – prisipažino Jelena Vasiljeva. – „Ko gi mums baimintis mirties, mano džiaugsme?! – guodė ją senolis. – Mums su tavimi mirtis bus tik amžinasis džiaugsmas.“
Vienuolė Jelena peržengė šventojo celės slenkstį ir parkrito. Palaimintasis sugrąžino jai jėgas, tačiau, vos tik grįžusi į savo vienuolyną, ji atgulė į patalą, sakydama: „Dabar aš jau nebepakilsiu!“ Melsdamasi prieš ikoną, Jelena Vasiljevna patyrė nuostabius regėjimus. Dangaus Karalienė parodė jai dangiškuosius namus. Po kelių dienų ji ramiai mirė, sulaukusi 27 metų amžiaus, paklusdama Serafimui Saroviečiui. Palaimintoji Jelena priskirta prie šventųjų.

DVASINIS KRAUJAS
Dar vienas pavyzdys iš kitos to paties vienuolyno sesers – palaimintosios Praskovijos Ivanovnos Sarovietės gyvenimo. Į kitą pasaulį ji žengė be galo skausmingai. Kai kurie nesuvokė, kodėl didžio šventumo vienuolė taip sunkiai ir ilgai kenčia. Tačiau kažkuriai iš vienuolyno seserų buvo apreikšta, kad „priešmirtinėmis kančiomis ji išvadavo iš skaistyklos savo dvasinių vaikų sielas“. Kai ji mirė, viena vienuolė Peterburge regėjo, kaip šventosios siela pakilo į dangų. Palaimintoji mirė 1915 m., sulaukusi 120 metų amžiaus...
Norėdamas padėti žmonėms, nuostabus mūsų laikų vienuolis, senolis Pasijus Svetogorietis, duodavo savo „dvasinį kraują“. Visas jo gyvenimas – nepaliaujamas atidavimas, „savęs išsunkimas“, nesavanaudiška auka, atliekama visais įmanomais būdais ir visomis aplinkybėmis.
„Kol žmogus daro gera, – mokė senolis, – kol jis „sudega“, jis ir pats visas būna geras. Jis pats iš savęs „išmeta“ save patį, tai yra nekreipia į save dėmesio. Kada kitų žmonių problemas jis prisiima sau, jokių asmeninių problemų jam nebelieka... Dievas ypač girdi maldas to, kuris, pats kentėdamas, meldžiasi ne už save patį, o už kitus.“
Vienuolis užjautė visus sergančiuosius, o ypač kamuojamus onkologinių ligų. Konicos mieste jis sutiko mergaitę, vardu Chrizanta. Jai buvo nustatytas žarnyno vėžys. Virš jos darydamas kryžiaus ženklą, senolis tyliai šnabždėjo: „Mano Kristau, atiduok man jos vėžį.“ Aukščiausiasis neatmetė šio prašymo, ir gyvenimo pabaigoje senolis susirgo vėžiu.
Atsakydamas į savo dvasios vaikų klausimus, kodėl jis nesimeldžia, prašydamas išgijimo, Dievo tarnas nuoširdžiai tarė: „Ką? Apgaudinėti Dievą? Juk aš pats Jį prašiau, kad siųstų man šią ligą...“ Kai gydantis gydytojas su liūdesiu pranešė, kad metastazės pasiekė kepenis, ištvermingas vienuolis nusišypsojo ir tarė: „Kepenys... mane palydėjo iki septyniasdešimties metų, o dabar visu greičiu, kiek tik gali, mane siunčia į ten, į kur man reikia keliauti. Dėl to nesijaudinkite: jaučiuosi puikiai.“
Anot senolio Pasijaus liudijimo, ligos atnešė jam daugiau dvasinės naudos nei visos pastangos, laikantis vienuoliško gyvenimo tvarkos ir apsimarinimų. Jam teko ištverti daugybę operacijų, chemoterapijos kursus ir kankinančią agoniją. Prieš mirtį atgavęs sąmonę, jis gęstančiu balsu ištarė: „Kankinystė, tikra kankinystė.“ Dievo tarnas iškeliavo pas Viešpatį 1994 metais...
Priklausomai nuo Dievo valios ir aplinkybių, liga kai kada pasitraukia nuo ligonio ir apninka sveikąjį ne per eilę metų, o mirksniu.
Senolio vienuolyno Sabbos Ostapenko dvasinė dukra vienuolė Mitrofanija pasakojo, kaip kartą stipriai persišaldė ir nerado vietos nuo nepakeliamo dantų skausmo. Kelias naktis ji nesumerkė akių. Jausmas buvo toks, tarsi galvoje būtų paleista elektros srovė. Veidas ištino ir jokie vaistai nepadėjo. Galų gale, sutelkusi milžiniškas pastangas, ji atėjo į vienuolyno cerkvę, kur kunigavo tėvas Sabba. Vienuolė paprašė, kad jis už ją pasimelstų. „Prisiminsiu dabar“, – pažadėjo jis.

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 650 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Skambutis:
– Alio.
– Ir tau alio, gerasis žmogau.
*
Kalbasi du vyrai:
– Mano žmona pikta kaip šuo.
– Betgi tai didelis privalumas!
– Kaip suprasti?
– Va, įsivaizduok, tau įgriso meilužė. Imk ir užsiundyk ant jos žmoną.
*
– Ar kaimynai nesiskundžia, kad jūs nuolat sieną gręžiate?
– Nesiskundžia. Nes aš gręžiu naktį, kai visi miega.
*
Gulintį policininką pakėlė laipsniu: jis tapo šlagbaumu.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas