utenis 11

Wednesday, May 22, 2019

Valerijus RUDZINSKAS

Tęsinys. Pradžia 2018 12 29

DVASINIS KRAUJAS
Prasidėjo liturgija. Ligonė atsisėdo kampe ant suoliuko ir nutarė neišeiti iš cerkvės, kol nepasibaigs pamaldos. Iš pradžių atrodė, kad skausmas stiprėja. Veidu tekėjo prakaito srovelės, susimaišiusios su ašaromis. Staiga ji pajuto, kad skausmas mažėja, o netrukus ir visai išnyko. Liko vien silpnumas. Tikintieji ėjo bučiuoti kryžiaus. Motina Mitrofanija atėjo paskutinė ir norėjo senoliui padėkoti. Tačiau, pažvelgusi į jį, nustėro iš siaubo – jo veidas stipriai ištino, tik didžiulėmis pastangomis jis ištvėrė skausmą. Išgydytoji susivokė, kad tėvas Sabba sau prisiėmė jos ligą. Tuomet ji puolė ant kelių ir meldė: „Tegul liga nuo jūsų vėl sugrįžta man.“ Tačiau senolis nuėjo už altoriaus...

KAI KANČIA TAMPA PALAIMINIMU KITIEMS
Pasitaiko, kad liga gali tapti palaiminimu kitiems. Visi esame girdėję apie įvairius žmones, kurie, patyrę sunkią ligą, ima atjausti kitus, skatina labdaringas akcijas, stato ligonines, atlieka daug gerų darbų...
Tarybiniais laikais, kai susirgdavo koks nors aukštas politinis veikėjas, tai iš biudžeto būdavo skiriamos papildomos lėšos naujiems ir veiksmingiems diagnozavimo bei gydymo metodams kurti.
Kai TSRS Ministrų Tarybos pirmininko A. N. Kosygino žmona susirgo vėžiu, ją gydė patys geriausi šalies gydytojai, jai sukurdami ypač privilegijuotas sąlygas. Tačiau vėžys pasirodė stipresnis. Moteris patyrė metastazių sukeltas kančias. Mirdama ji išgavo savo vyro pažadą, kad jis pastatys Visasąjunginį onkologijos centrą. A. N. Kosyginas pažadą ištesėjo... Galima tvirtinti, kad A. N. Kosygino žmona savotiškai prisiėmė kitų onkologinių ligonių kančias ir troško jas palengvinti...
Panašių istorijų galime rasti labai daug...
– Tėveli, – tarė mirštanti mergaitė, – kiek pinigų tu išleidi man per metus?
Jos tėvas buvo pasaulietiškas žmogus, negalvojantis nei apie Dievą, nei apie amžinąjį gyvenimą, visiškai paniręs į pasaulio rūpesčius. Dabar, matydamas, kad jo dukrelė miršta, buvo labai sukrėstas.
– Ach, mano vaikeli, nekalbėk man apie tai! Kam skaičiuoti tas išlaidas? Dėl tavęs išleisčiau šimtą kartų daugiau, jei tik tu liktum su manimi...
Tačiau mergaitė maldavo:
– Tėti, pasakyk. Aš noriu žinoti.
– Na, jei taip, – pagaliau nusileido tėvas, – tuomet pasakysiu tau apytikrę sumą.
Tėvas įvardijo labai didelę pinigų sumą. Mergaitė nutilo. Ji apie kažką giliai mąstė. Pagaliau silpnu balseliu, kuris netrukus turėjo visai užgesti, dukrelė tarė:
– Tėveli, pažadėk man, kad po mano mirties tu kasmet tokią pat pinigų sumą išleisi kitiems vaikams, kurie gyvena varganiau, nei gyvenau aš, ir kurie neturi tokio gero tėvelio kaip mano... Tėti, ar išpildysi mano prašymą?
Tėvas labai sunerimo dėl tokių dukters žodžių, tačiau tvirtai pažadėjo, kad prašymą išpildys.
Kas iš to išėjo? Štai kas: pasaulietiškas, ligi šiol kitiems abejingas žmogus iš pagrindų pasikeitė. Jis buvo be galo turtingas, o daugiau vaikų neturėjo. Tačiau mergaitės žodžiai privertė jį susimąstyti, kaip turėtų panaudoti savo turtus. Jis pastatė vienus, o vėliau dar kelis namus, kuriuose daugybė nelaimingų našlaičių surado laimingą gyvenimą. Pats žmogus pasidarė geresnis ir laimingas – jis tapo Jėzaus Kristaus sekėju. O visa tai nutiko dėl kilnios minties. Minties, kurią išsakė mirštanti mergaitė.
Ir mes turime sėti geras mintis, kad nupjautume gerų darbų derlių.

SIŲSDAMAS LIGĄ, DIEVAS VIENIEMS LEIDŽIA MIRTI, KITIEMS IŠGELBSTI GYVYBĘ
Yra viena paslaptis, į kurią atsakymą težino tik Dievas, kodėl kitąkart siųsdamas ligą Jis vieniems leidžia mirti, o kitus, atvirkščiai – nuo mirties išgelbsti?..
Prancūzė stiuardesė Izabelė Sarjan iš visos širdies dėkojo nepažįstamajam, prie jos namų durų numetusiam mandarinų žieveles. 2000 m. moteris turėjo skristi „Yra Franc“ lėktuvu, sudužusiu praėjus vos kelioms minutėms po pakilimo.
Diena stiuardesei nebuvo sėkminga. Iš pradžių ji įsipjovė pirštą, po to sūnui pakilo temperatūra. Tuomet Izabelė paprašė savo motiną pagloboti sūnų, bet ši, paslydusi ant mandarinų žievelės, numestos prie namų durų, susilaužė koją. Tik tada stiuardesė paprašė savo viršininko, kad ją pakeistų. Vos ji tai padarė, nelaimės liovėsi persekioti jos šeimą... Izabelė išsaugojo savo gyvybę. Tuo pat metu nė vienas lėktuve skridęs žmogus neišgyveno...

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 650 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Skambutis:
– Alio.
– Ir tau alio, gerasis žmogau.
*
Kalbasi du vyrai:
– Mano žmona pikta kaip šuo.
– Betgi tai didelis privalumas!
– Kaip suprasti?
– Va, įsivaizduok, tau įgriso meilužė. Imk ir užsiundyk ant jos žmoną.
*
– Ar kaimynai nesiskundžia, kad jūs nuolat sieną gręžiate?
– Nesiskundžia. Nes aš gręžiu naktį, kai visi miega.
*
Gulintį policininką pakėlė laipsniu: jis tapo šlagbaumu.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas