utenis 11

Wednesday, June 26, 2019

Jis man pasakė: „O kam? Jau daug metų niekas neateina manęs aplankyti... daug metų.“ Tada pasakiau: „Jeigu Jūsų ateis aplankyti seserys, ar uždegsite lempą?“ Jis atsakė: „Taip.“ Tada nuvaliau lempą. Seserys ėmė lankytis jo namuose, ir lempa neužgesdavo. Aš visiškai jį užmiršau. Po dvejų metų iš jo gavau žinių. Jis sakė: „Pasakykite mano draugei, kad ta šviesa, kurią ji uždegė mano gyvenime, dar vis žiba...“
Tikėjimo liudijimas darbais, taip pat palaimos nešimas nuliūdusiems ar paliestiems vargo – tai tikra krikščioniškojo gyvenimo realizacija praktikoje. Be šios realizacijos buvimas krikščioniu nėra išbaigtas. Kas be ko, tokio pašaukimo suvokimas ir įgyvendinimas nežada lengvo ar paviršutinio gyvenimo, tačiau būtent toks pašaukimas – savęs paaukojimas ant kitų laimės aukuro – yra tikras. Prisiminkime šventąjį Alfonsą...
Prieš tapdamas kunigu, Alfonsas buvo garsus advokatas. Jau tada jis troško tarnauti vien tiesai ir nesiimdavo jokios bylos, jei nebūdavo įsitikinęs jos teisėtumu. Pasibjaurėjęs parsidavėliškais ir šališkais teismais, jis atsisakė advokato mantijos. Tapęs teologu ir vyskupu, virto galingu vargšų užtarėju ir „sąžinės advokatu“, kovojusiu prieš įstatymų vergiją. Alfonsas nesiekė garbės ir paaukštinimo tarnyboje, savo naująją „karjerą“ pradėjo kaip Neapolio valkatų ir benamių sielovadininkas. Jis būrė žmones į vakarines maldos mokyklas ir maldos grupes, prie kurių kūrimo tie vargetos patys aktyviai ir kūrybingai prisidėdavo. Jo pastoracinis genijus pirmiausia atsiskleidė per pagarbą vargšams ir atstumtiesiems. Alfonsas de Liguori ir jo bendraminčiai, be trijų klasikinių neturto, skaistumo ir paklusnumo įžadų, įsipareigojo teikti pirmenybę vargšams ir nuskriaustiesiems. Tokia šventojo laikysena primena Jėzaus Krikštą Jordane ir kojų mokiniams plovimą. Dėl savo nepaliaujamos kovos prieš sustabarėjimą ir sąžinės laisvės suvaržymus Alfonsas buvo smarkiai užsipuolamas ir visaip plūstamas – visai normalu!..
Apaštalas Jokūbas teigia labai trumpai ir drūtai, kad „tikėjimas be darbų nevaisingas“ (Jok 2, 20).
Taigi kreipkimės į šventąjį apaštalą Jokūbą, kad jis pamokytų mus tikėjimo. Ir ne bet kokio, o veiklaus tikėjimo, kuris išgelbsti mūsų sielas. Tiesa, prieš tai Jokūbas pamini dar dvi tikėjimo rūšis: mirusį ir demonų. Trumpai kiekvieną jų aptarkime.
Miręs tikėjimas. Apie jį apaštalas sako: „Kas iš to, mano broliai, jei kas sakosi turįs tikėjimą, bet neturi tikėjimo darbų?! Ar gali jį išgelbėti tikėjimas? Jei brolis ar sesuo neturi drabužių ir stokoja kasdienio maisto ir kas nors iš jūsų jiems tartų: „Keliaukite sveiki, sušilkite, pasisotinkite“, o neduotų, ko reikia jų kūnui, – kas iš tų žodžių?!
Taip pat ir tikėjimas: jei neturi darbų, jis savyje miręs (Jok 2, 14-17).
Žmonės, turintys panašų tikėjimą, t. y. tikėjimą be darbų, dažniausiai teisingai išmano visus teologinius terminus, tačiau jų gyvenimas neina koja kojon su tuo, ką jie vadina savo įsitikinimais. Jie niekuomet nepalenkė savęs Dievui ir nepatikėjo savęs Kristui kaip asmeniniam Gelbėtojui. Jų teisingi žodžiai nėra lydimi darbų (poelgių, gyvenimo būdo). Jų tikėjimas paprasčiausiai kutena jų intelektą. Į radikalų klausimą, ar gali toks tikėjimas išgelbėti, Jokūbas atsako, kad tikėjimas be darbų yra miręs. Miręs tikėjimas – lyg netikras pinigas, teikiantis žmogui melagingą įsitikinimą dėl išgelbėjimo. Mirusio tikėjimo išpažinėjo neprisiprašysi drauge nešti gyvenimo kryžių, o ištikus sunkumams, jis nedelsdamas pasitrauks. Pasitrauks kaip dezertyras...
Havajų salose japonų žvejai sugavo milžinišką baltąjį ryklį. Jo viduriuose rado visą žmogaus skeletą. Sprendžiant pagal drabužių likučius ir numerį ant metalinės plokštelės, tai buvo dezertyravęs karys...
Toliau skaitydami Jokūbo laišką, surandame dar drastiškesnį tikėjimo terminą – demonų tikėjimas: „Tu tiki, jog yra vienas Dievas? Gerai darai! Bet ir demonai tiki ir dreba. Ar nori žinoti, neišmintingas žmogau, kad tikėjimas be darbų nevaisingas?“ (Jok 2, 19-20).
Demonai tiki, kad yra vienatinis Dievas. Dar daugiau, jie tiki ir dreba. Šis tikėjimas liečia jų emocijas. Gal tokio tikėjimo užtenka, kad būtume išgelbėti? Ne. Tikras tikėjimas siekia toliau. Tikras tikėjimas keičia mūsų gyvenimą. Jis skatina darbus, įrodančius mumyse esantį tikėjimą.
Apaštalas Jokūbas, vis giliau išaiškindamas tikėjimą, pamini Abraomą ir Raabą ir, remdamasis jų pavyzdžiu, dar stipriau akcentuoja tikėjimo darbų svarbą: „Ar nori žinoti, neišmintingas žmogau, kad tikėjimas be darbų nevaisingas? Argi ne darbais buvo nuteisintas mūsų tėvas Abraomas, aukodamas savo sūnų Izaoką ant aukuro? Matai – tikėjimas veikė kartu su jo darbais, ir darbai tikėjimą padarė tobulą. Taip išsipildė Rašto posakis: „Abraomas patikėjo Dievu, ir tai buvo jam įskaityta teisumu, o jis pramintas Dievo bičiuliu.“ Jūs matote, kad žmogus nuteisinamas darbais, o ne vienu tikėjimu. Taip pat ir paleistuvė Raaba: argi ji ne darbais buvo nuteisinta, kai priėmė pasiuntinius ir kitu keliu juos išleido? Kaip kūnas be dvasios miręs, taip ir tikėjimas be darbų negyvas“ (Jok 2, 20–26).

Tęsinys 2019 03 30

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Verslininkas giriasi savo kaimynui:
– Kai prieš 20 metų pradėjau karjerą, turėjau tik dvi tuščias kišenes. Šiandien turiu milijoną.
– Dėl Dievo meilės, kam jums tiek kišenių!
***
Liaudis: „Vėl viskas pabrango! Devynis kailius nuo manęs lupi.“
Valstybė: „O kurių galų tau devyni kailiai?! Vieno užteks.“
***
– Atleiskite, ar jūsų šuo turi giminės medį?
– Tikrai taip. Antras medis nuo bandelių kepyklėlės.
***
Vyriškis skambina draugui: „Aš ką tik grįžau iš žvejybos.“ – „Ir ką pagavai?“ – „Žmoną su meilužiu.“

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas