utenis 11

Wednesday, June 26, 2019

Savo tikėjimą privalome pagrįsti darbais ir dorybėmis. Būtina taip gyventi, kad nuo mūsų sklistų gėris, kad kiti apie mus atsilieptų kaip apie darančius gerą ir garbingus žmones. Šitaip elgdamiesi sulauksime daugelio žmonių palankumo. Apaštalų darbų knygoje apie pirmuosius krikščionis rašoma, kad jie „buvo visų žmonių mylimi“ (Apd 2, 47).
Įsivaizduokime apaštalų laikų Bažnyčią, kurią mylėjo visi žmonės. Šventasis Raštas, įvardydamas „visus žmones“, omenyje turi ne vien tikinčiuosius, bet ir pagonis. Taigi net pagonys mylėjo pirmuosius krikščionis. Kitame vertime sakoma, kad visi žmonės krikščionims buvo palankūs. Dėl tokio palankumo „Viešpats kasdien didino jų būrį tais, kurie ėjo į išganymą“ (Apd 2, 47).
Kodėl taip vyko? Ne vien dėl to, kad Dievas galingai reiškėsi pirmykštėje Bažnyčioje. Dvasinis atgimimas, atsivertimai ir ėjimas į išganymą daug kuo priklausė nuo meilės, kurios žmonės buvo pilni krikščionims. Šie krikščionys rodė didelės vienybės ir praktinės meilės pavyzdį: „Nuosavybę bei turtą jie parduodavo ir, ką gavę, padalydavo visiems, kiek kam reikėdavo“ (Apd 2, 45).
Jie taip stipriai įstengė aukotis, kad tai negalėjo nesujaudinti ano meto visuomenės. Iš istorijos žinome, kad tais laikais Romoje siautėjo cholera, todėl daug tūkstančių žmonių mirė. Jei, pavyzdžiui, šeimoje susirgdavo vaikas, jį išvarydavo iš namų, kad neapsikrėstų kiti šeimos nariai.
Pagonys buvo labai žiaurūs. Įsivaizduokime, kaip tas pačių artimiausių žmonių iš namų išvarytas vaikas keliaudavo į nežinią. Nesunku atspėti, kas tokius iš namų išvarytuosius priimdavo. Krikščionys jiems atverdavo savo namų duris, sergančius gydė ir maitino, rizikuodami savo pačių bei savo vaikų gyvybėmis.
Galime įsivaizduoti, ką manydavo pagonių šeima, sužinojusi, kad jų sūnus ar dukra, atstumti dėl ligos, yra priimti kitoje, krikščionių, šeimoje, kur juos sušildo, pamaitina ir gydo. Kaip manote, kokias emocijas išgyvendavo tie žmonės? Tikrai tikėtina, kad daugelis jautėsi itin žemai puolę ir netekę sąžinės, o į save pačius žvelgė su panieka. Galbūt apie save jie sakė ne pačius geriausius žodžius. Tačiau žvelgdami į krikščionis jie, ko gero, neslėpė susižavėjimo: „Štai koks jų dvasinis ūgis! Kas jie tokie?“
Pirmųjų amžių krikščionys gyveno taip, kad dauguma pagonių, piktavalių ir nusidedančių žmonių apie juos kalbėjo vien teigiamai. Savo elgesiu tikintieji kitiems sužadindavo palankumą ir meilę...
Senojo Testamento Patarlių knygoje raginama: „Neatsisakyk padėti žmogui, kuriam reikia pagalbos, kai turi jėgų jam tai padaryti. Nesakyk savo artimui: „Ateik vėliau“ arba: „Rytoj šitai gausi“, kai gali jam tai duoti tuojau. Nesikėsink daryti žalos savo kaimynui“ (Pat 3, 27-29).
Dievas, per Saliamoną pateikdamas šiuos nurodymus, primygtinai ragina daryti gera. Toks gėrio darymas yra pagrindinis ir užtikrintas tikėjimo liudijimas. Jei pažinome Kristų, negalime blogai elgtis, negalime neapkęsti artimo. Šventasis Siluanas Atonietis savo užrašuose pamini jaudiantį liudijimą: „Palaimintasis Pasijus Didysis meldėsi už savo mokinį, kuris atsižadėjo Kristaus. Jam besimeldžiant pasirodė Viešpats ir sako: „Pasijau, už ką tu meldiesi – juk jis manęs atsižadėjo?“ Bet palaimintasis toliau gailėjosi savo mokinio, ir tada Viešpats jam tarė: „Pasijau, tu tapai panašus į Mane meile...“
Dar kartą prisiminkime Apaštalų darbų knygą. Dėl tvirtai liudijamo tikėjimo apie apaštalus sakoma, kad „žmonės juos labai gerbė. Ir nuolat augo būrys vyrų ir moterų, įtikėjusių Viešpatį“ (Apd 5, 13-14).
Dievo žodyje dėl gerų darbų iš kartos į kartą minima apaštalų mokinė iš Jopės Tabita: „Ji buvo garsi gerais darbais ir išmaldomis“ (Apd 9, 36). Ją apaštalas Petras prikėlė iš numirusiųjų...
Tikėjimo liudijimai ne mažiau reikalingi ir mūsų dienomis. Dievas nori, kad savo tikėjimą įrodytume darbais.
Prieš kurį laiką Amerikos spaudoje buvo publikuojamas straipsnis apie ūkį, įsikūrusį kaime ir smarkiai nukentėjusį nuo urgano. Buvo aišku, kad vienas žmogus niekaip neįstengs susitvarkyti su ūkio atstatymo darbais. Deja, ką nors pasamdyti fermeris neturėjo už ką. Su didele dvasine širdgėla šeima nusiteikė apleisti savo namus. Tačiau nutiko kai kas nelaukto.
Tikintys kaimynai, sužinoję, kas įvyko, paliko visus savo darbus ir atskubėjo į pagalbą. Kartu dirbdami jie labai greitai atstatė ūkį. Prieš tai ne itin tikėjimą praktikavęs fermeris, patyręs realią tikinčiųjų pagalbą, pats tapo uoliu tikinčiuoju. Nuo šiol laiminga fermerio šeima šlovina Viešpatį, Jam dėkodama už gerus kaimynus, jų pagalbą ir puikų tikėjimo liudijimą...

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Verslininkas giriasi savo kaimynui:
– Kai prieš 20 metų pradėjau karjerą, turėjau tik dvi tuščias kišenes. Šiandien turiu milijoną.
– Dėl Dievo meilės, kam jums tiek kišenių!
***
Liaudis: „Vėl viskas pabrango! Devynis kailius nuo manęs lupi.“
Valstybė: „O kurių galų tau devyni kailiai?! Vieno užteks.“
***
– Atleiskite, ar jūsų šuo turi giminės medį?
– Tikrai taip. Antras medis nuo bandelių kepyklėlės.
***
Vyriškis skambina draugui: „Aš ką tik grįžau iš žvejybos.“ – „Ir ką pagavai?“ – „Žmoną su meilužiu.“

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas