utenis 11

Wednesday, June 26, 2019

Kovo 28 d. įvyko tradicinė tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija ,,Darnaus vystymosi aspektai: teorija ir praktika“, kurią Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakultetas organizavo jau šeštąjį kartą.
Sparti technologijų kaita, ekonomikos, besiremiančios vartojimo kultūra, augimas daro neigiamą poveikį ekosistemai, keičia ne tik ekonominį, bet ir socialinį žmonių gyvenimą bei vertybines nuostatas. Kaip patenkinti vis augančius žmogaus poreikius išsaugant aplinką? Kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp ekonominės plėtros ir natūralių gamtos išteklių išsaugojimo? Koks turi būti žmogaus ir jį supančio pasaulio santykis? Šie ir panašūs probleminiai klausimai – vieni svarbiausių darnaus vystymosi kontekste.
Į juos ir buvo orientuotos pagrindinės šių metų konferencijos temos – technologijos šiuolaikinės visuomenės darnai, aplinkos tvarumas, žmogaus gerovė ir socialinė atsakomybė, švietimo, mokslo ir verslo regioninė bei tarptautinė partnerystė, kurios atsispindėjo plenarinio posėdžio bei atskiroms darniosios plėtros sritims skirtų sesijų pranešimuose.
Konferenciją pradėjo ir dalyviams sėkmingo darbo bei įdomių diskusijų palinkėjo Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms ir mokslui dr. V. Bartuševičienė, Verslo ir technologijų fakulteto dekanė dr. V. Bartkutė-Norkūnienė bei Rėzeknės technologijų akademijos rektorė dr. I. Mietule.
Dr. Ž. Stasiškienė (Kauno technologijos universitetas) savo pranešime nagrinėjo tvaraus gyvenimo iššūkius ir galimybes. A. Kisieliūtė (Vilniaus kolegija) paskatino susimąstyti apie sąmoningo vartojimo filosofiją. E. Vaitiekus (Tarptautinė Baltijos akademija) kalbėjo apie darnaus vystymosi problemas Lietuvos regionuose. D. Petrėnaitė (Utenos kolegija) atskleidė lyčių identiteto ir teisinio legalizavimo problematiką. Dr. E. Strazdienės ir M. Jakutytės (Vilniaus kolegija) pranešime buvo pristatytas mados procesų skaitmenizavimas aplinkos tvarumo kontekste.
Po plenarinio posėdžio vyko darbas trijose sekcijose. Sekcijoje ,,Turizmas, verslas, aplinka“ (moderatorius M. Barčys) buvo kalbama apie nišinį turizmą (dr. R. Navickienė, Kolpingo kolegija; dr. R. Meištė, Utenos kolegija), agroturizmą ir jo plėtros galimybes (dr. A. Ivolga, Stavropolio agrarinis universitetas), pagrindinių ekologinių ir antropogeninių rodiklių pokyčius (dr. R. Čepukas, Utenos kolegija), darnųjį turizmą Rytų Aukštaitijoje (R. Narkūnienė, Utenos kolegija) bei kitomis aktualiomis temomis.
Sekcijoje ,,Dabarties specialistų rengimo klausimai“ (moderatorė V. Andrašienė) buvo pristatytas dr. Urbonienės, R. Puidokaitės-Savickienės, dr. V. Bartuševičienės (Utenos kolegija) studentų poreikio e-studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose tyrimas. Simuliacijos ir įrodymais pagrįstos praktikos vaidmenį užtikrinant slaugos studentams kokybiškas klinikines edukacines patirtis atskleidė D. Šakalytė (Utenos kolegija). I. Kepalaitė (Utenos kolegija) pristatė vartotojams aktualią informaciją apie glaistytų sūrelių sudėtį. Pranešėjai iš kitų institucijų pristatė pedagogų rengimo aktualijas, individualios mados kūrybines tendencijas, dalijosi savo aukštųjų mokyklų projektine ir edukacinių erdvių kūrimo, į studentą orientuotos kultūros plėtojimo patirtimi.
Šiais metais konferencijoje labai aktyviai dalyvavo studentai. Jaunųjų tyrėjų sekcijoje ,,Žmogaus sveikata ir socialinė aplinka“ (moderatorius R. Šimakauskas) savo įžvalgomis dalijosi net aštuoni kolegijos studentai: būsimieji teisininkai A. Žemčiugovas, V. Belyškinaitė, G. Rudzinskaitė, V. Mirauskaitė, D. Dubinovič, I. Baliukevičiūtė bei būsimieji informacinių sistemų specialistai V. Užemeckis ir T. Černiauskas. Taip pat su savo pranešimais sekcijoje dalyvavo Vilniaus kolegijos jaunųjų tyrėjų atstovai.

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Verslininkas giriasi savo kaimynui:
– Kai prieš 20 metų pradėjau karjerą, turėjau tik dvi tuščias kišenes. Šiandien turiu milijoną.
– Dėl Dievo meilės, kam jums tiek kišenių!
***
Liaudis: „Vėl viskas pabrango! Devynis kailius nuo manęs lupi.“
Valstybė: „O kurių galų tau devyni kailiai?! Vieno užteks.“
***
– Atleiskite, ar jūsų šuo turi giminės medį?
– Tikrai taip. Antras medis nuo bandelių kepyklėlės.
***
Vyriškis skambina draugui: „Aš ką tik grįžau iš žvejybos.“ – „Ir ką pagavai?“ – „Žmoną su meilužiu.“

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas